گلاسه: مارک ویلموتس که با تیم ملی فوتبال ایران 2 شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق متحمل شده، با وجود اینکه در ایران حضور ندارد، با انتقادات گسترده کارشناسان مواجه شده است.

سرمربی تیم ملی این روز ها به مربی پروازی معروف شده و اهالی فن معتقدند در صورت ادامه این روند، تیم ملی کشور عزیزمان در 4 دیدار حساس آینده دچار مشکلات زیادی در راه صعود به جام جهانی 2022 قطر خواهد شد.

با وجود این انتقادات، ویلموتس بلا فاصله بعد از بازگشت با تیم ملی به تهران، عازم بلژیک شد و شاید انتقادات فوتبالی‌ ها در ایران را چندان حس نکرد اما بدون شک در این راه فدراسیون متحمل انتقادات فراوانی شد. در این بین، مسئولان فدراسیون بلا فاصله با ویلموتس صحبت کرده و بعد از نشست هیات رئیسه، با این مربی تماس‌هایی را برقرار کردند.

فدراسیون در تماس‌های خود با مرد بلژیکی، تاکید بر اجرای تمامی بندهای قرار داد داشته و قصد دارد با این مربی ادامه همکاری بدهد؛ به خصوص که مسئولان فدراسیون با رایزنی‌های گسترده موفق شدند مطالبات این مربی بلژیکی را تامین کنند. اما ظاهرا در این تماس‌ها نکاتی از مربی بلژیکی خواسته شده که اعلام کرده تصمیم دارد بعد از فکر کردن، در روز های آتی به مسئولان فدراسیون پاسخ بدهد.

مسئولان فدراسیون در تماس‌هایی که با ویلموتس برقرار کردند، از وی خواسته‌اند تا به تمامی مباحث قرار دادی که در ابتدا امضا شده متعهد باشد. ضمن آنکه با توجه به اهمیت دیدار های آینده تیم ملی، باید بیشتر در ایران حضور داشته باشد تا شرایط آماده سازی روند بهتری به خود بگیرد. در این بین قرار است ویلموتس در هفته جاری در خصوص درخواست‌ های فدراسیون پاسخ نهایی را ارائه کند.

باید دید در صورتی که ویلموتس نتواند خواسته‌ های فدراسیون را تامین کند یا در صورتی که با برخی درخواست‌ ها مخالفت کند، همچنان در تیم ملی ماندنی است یا خیر؟ شاید در این صورت فدراسیون که قویا تاکید به ماندن سرمربی تیم ملی در سمت خود دارد، دستی بازتر برای پایان همکاری با مربی بلژیکی داشته باشد.