گلاسه: با امیررضا واعظی آشتیانی در خصوص شرایط این روز های استقلال، وضعیت استراماچونی و همچنین شانس قهرمانی استقلال در لیگ برتر فصل جاری به صحبت پرداختیم.

متن قرار داد استراماچونی هم در رسانه‌ ها چاپ شده نظرتان در این باره چیست؟

به نظر من وقتی یک قرار داد بین المللی بسته می‌ شود باید تمام جوانب لحاظ شود. نکاتی که ترجمه شده بود جای بسی فکر و تامل است. به نظر من باید قبول کنیم این قرار دادی که با استراماچونی بسته شده بود حرفه‌ ای نبود زمانی که ما در باشگاه استقلال حضور داشتیم وقتی می‌ خواستیم قرار داد مربی‌مان روتی مولر را ببندیم یک طرف قرار داد فارسی بود و یک طرف آن انگلیسی تا تعهدات هر دو طرف مشخص شود. شاید باورتان نشود حتی یک حرف انگلیسی می‌ تواند یک قرار داد را تغییر دهد. به نظر من باید کسانی مشاوره بدهند که حقوق بین الملل خوانده باشند.

چقدر هیات مدیره در بستن این قرار داد مقصر است؟

هیات مدیره هیچ وقت نباید اسیر جو شود زیرا همین مساله باعث می‌ شود فضا برای مربی باز شود و هر نوع قرار دادی را که می‌ خواهد اضافه کند شما نگاه کنید در همه این سال‌ ها هیچ مدیری بابت ضایع کردن پول بیت المال مورد مواخذه قرار نگرفته است البته مدیران ما هم به این نوع ادبیات عادت کرده‌ اند و تلاش می‌ کنند که بر اساس خواسته هواداران تصمیم بگیرند.

به نظرتان استراماچونی باز می‌ گردد؟

امیدوارم که این اتفاق بیفتد استراماچونی بعد از این همه رفت و آمد اگر قصد بازگشت داشته باشد کار بسیار سختی در پیش دارد او باید تلاش کند یک فضای مناسب دوباره برای تیمش مهیا سازد تا بتواند نتایج قبل از رفتنش را تکرار کند. به نظر من آوردن استراماچونی به هر قیمتی یک چالش جدید خواهد بود.

چه توصیه‌ای به مدیران استقلال دارید؟

این روز ها مصاحبه‌ های برخی از اعضای هیات مدیره خیلی زیاد است نکته جالبش هم این بوده خیلی از زمان‌ ها آنها متضاد یکدیگر مصاحبه کرده‌ اند که این باعث می‌ شود که تیم لطمه بخورد باید اعضای هیات مدیره مفاد این قرار داد را تصویب کنند.

استقلال می‌ تواند با همه این مسائل و مشکلات مدعی قهرمانی باشد؟

کار بسیار سختی است در لیگ امسال تیم‌ های مدعی زیاد هستند و همین با عث شده تیم‌ ها تلاش بیشتری انجام دهم تا بتوانند یک عنوان خوب را به دست بیاورند. امیدوارم استقلال بتواند از این شرایط خارج شود و یکی از مدعیان قهرمانی باشد.