گلاسه: پرسپولیس این روز ها مسیری شبیه استقلال را طی می‌ کند؛ از احتمال جدایی سرمربی این تیم گرفته تا تغییرات مدیریتی و حتی سر پرستی. البته شاید در بحث مدیریتی با وجود مدیری مانند انصاری‌ فرد که فردی از بدنه فوتبال به‌شمار می‌ رود، سرخ‌ ها کمی ساختارمندتر عمل می‌ کنند اما رفتن احتمالی کالدرون و تغییرات سر پرستی در بدنه کادر پرسپولیسی‌ ها این تیم را بیش از هر زمان دیگری شبیه همتای آبی‌ پوشش کرده است.

کالدرون و ماجرا هایش

گفته می‌ شود استرا، از روز اول حاشیه‌ های زیادی را از خود بروز داد، اما کالدرون هم در این مدت کمتر از همتای خود روی نیمکت آبی‌ پوشان نشان نداده و بعضا با اظهار نظرات جنجالی‌اش در مدت نیم‌ فصل حضورش در پرسپولیس خبرساز شد. با این حال اگر انصاف را رعایت کنیم، سرمربی آرژانتینی سرخ‌ ها به نسبت از لحاظ رفتاری آرام‌تر و باثبات‌تر نشان داد اما او هم در زمان رفتن حرف‌ هایی را زد و اقداماتی را انجام داد که همه را نگران کرد تا داستانی شبیه سرمربی ایتالیایی استقلالی‌ها پیش بیاید.

بر همین اساس و درخصوص اظهارات کالدرون بعد از دیدار با نساجی، برخی‌ ها گمانه‌ زنی‌ ها را به سمت اطرافیان باشگاه برده و برخی دیگر نیز این مواضع و گلایه‌ ها را به افشین پیروانی ربط دادند. اعلام شده کالدرون از اینکه پیروانی به‌ عنوان مدیر تیم در کنارش است، ابراز نارضایتی کرده و می‌ خواهد دوباره خلیلی را کنار خودش ببیند آن‌ هم در‌حالی‌که پیش از این دوست نداشت با خلیلی هم کار کند و محمدحسن انصاری‌ فرد درنهایت تن به این جا به‌ جایی داد.

پیروانی واقعا استعفا داد؟

بعد از این اظهارات و فضای پرابهامی که در پیرامون باشگاه پرسپولیس به وجود آمد، سه شب پیش اخباری مبنی‌بر استعفای پیروانی منتشر شد که در نوع خود عجیب بود. عجیب از این جهت که آنهایی که پیروانی را می‌ شناسند و سابقه‌اش در همین پرسپولیس و حتی تیم ملی را مرور می‌ کنند، می‌ دانند که سر پرست امروز سرخ‌ ها روز های به مراتب سخت‌ تر از این را هم در کنار برانکو و کی‌ روش سپری کرده و به قول معروف بیدی نیست که با این بادها بلرزد و بخواهد میدان را خالی کرده و پا پس بکشد.

بر همین اساس و با شناخت از روحیات سر پرست شیرازی پرسپولیسی‌ ها، به‌ نظر می‌ رسد این موضوع بیشتر جهت‌دار و توسط برخی از مخالفان پیروانی برای کنار گذاشتن وی منتشر شده و از همان ابتدا با کمی تعقل و تامل مشخص بود که این خبر نمی‌ تواند درست باشد.

پیروانی: دعوایی در کار نبود

روز گذشته خبر عجیب دیگری با محوریت پیروانی منتشر شد مبنی‌بر اینکه او و کالدرون دو هفته پیش در حاشیه یکی از جلسات فنی پرسپولیس با یکدیگر جر و بحث کرده و حالا میانه این دو با هم خراب شده است. بر همین اساس سراغ سر پرست تیم پرسپولیس رفتیم.

وی در گفت‌ و گویی کوتاه در این خصوص گفت: «برای حفظ آرامش پرسپولیس در این مدت مصاحبه‌ ای انجام نداده و این قصد را هم ندارم. در همین مدت کوتاه و بعد از انتشار اخبار عجیب این چند روز نیز خبرنگاران زیادی با من تماس گرفتند که سعی کردم تا جایی که می‌ شود از حاشیه دوری کرده و تیم را هم دچار مشکل نکنم، اما درباره خبر دیروز و جروبحثم با کالدرون تاکید می‌ کنم که اینچنین نبود و اصلا دعوایی در کار نبود. چطور می‌ شود ما با هم دعوا کنیم اما دو هفته بعد از آن باز هم در کنار تیم با هم در تمرینات و مسابقات باشیم؟ این در حالی است که در این مدت هم در دو سه مسابقه کنار هم بودیم و هم سفر رفتیم و اگر مشکلی بود شاید بعدا اتفاقات دیگری رخ می‌ داد نه اینکه در کنار هم برای موفقیت پرسپولیس گام برداریم.»

حمایت کالدرون از کامیابی‌نیا

خبر عجیب دیگری نیز دیروز منتشر شد مبنی‌بر اینکه کالدرون مدعی شده برخی بازیکنان از جمله امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا در رختکن جاسوسی می‌ کنند! همزمان با تکذیب این خبر از سوی باشگاه، پیگیری‌ های «گلاسه» از نزدیکان کالدرون نیز حاکی از حمایت مربی آرژانتینی از کامیابی‌نیا است. وی که دیروز به آرژانتین رسیده اعلام کرده صحبتی از جاسوس بودن بازیکنان نکرده و درباره کمال نیز تاکید کرده به او علاقه دارد و نمی‌ تواند هرگز درباره‌ اش از لفظ جاسوس استفاده کند.