گلاسه: سعید مراغه‌چیان، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره عملکرد دیروز (دوشنبه) استقلال مقابل نساجی که با برد ۲ بر یک شاگردان استراماچونی به پایان رسید، اظهار کرد: استقلال در دقایق پایانی نیمه نخست و ۲۰ دقیقه ابتدایی نیمه دوم سرتر از حریف بود. البته شرایط زمین هم کار آبی‌ ها را سخت کرده بود و استقلال به سختی توانست این سه امتیاز را کسب کند.

وی ادامه داد: از دقیقه ۳۰ تا دقیقه ۶۵ کار های ترکیبی آبی‌ ها جواب داد و آنها توانستند از موقعیت‌ های نهایت استفاده را بکنند. کاری که نساجی علی‌ رغم موقعیت‌ های زیاد نتوانست انجام دهد. استقلال استراماچونی راه بردن را بلد شده است و دیگر فرقی برایش نمی‌ کند در زمین بی‌ کیفیت بازی کند یا با کیفیت، مقابل تیم‌ های مدعی باشد یا تیم‌ های ضعیف‌ تر. به نظر من برد مقابل نساجی در آن زمین بسیار شیرین‌تر و مهم‌ تر از پیروزی مقابل تراکتور بود.

این پیشکسوت باشگاه استقلال درباره‌ صحبت‌ های استراماچونی در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر نساجی مبنی بر این‌ که مشکلاتش با باشگاه استقلال هنوز به اتمام نرسیده، تصریح کرد: حیف استراماچونی است که با مدیری همچون فتحی کار می‌ کند. استقلال مانند ماشینی است که همه چیزش خوب و درست کار می‌ کند و تنها مدیریتش مشکل دارد. مدیری که بلد نیست شرایط را برای مربیانش فراهم کند و علی‌ رغم نتایج خوب و اضافه شدن به جمع مدعیان دغدغه‌ های سرمربی را جدی نمی‌ گیرد. به نظر من یک مدیر دلسوزتر می‌ تواند مجموعه استقلال را کامل‌ تر کند زیرا این استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ و جام‌ های مختلف را دارد.

وی در پایان گفت: با توجه به این‌ که استقلال از باخت پرسپولیس استفاده کرده و به تیم‌ های صدرنشین اضافه شد شانسی ۷۰ درصدی برای قهرمانی در لیگ برتر دارد. البته از یکی دو ماه دیگر استقلال باید در سه جام بجنگد و این تیم نیاز به تقویت دارد. یک مدافع، یک هافبک بازی‌ساز و یک مهاجم نوک باید به تیم اضافه شوند تا استراماچونی و شاگردانش در آسیا هم مدعی باشند. اگر قرار باشد دغدغه‌ های مربی ایتالیایی را برطرف نکنند علی‌ رغم حرفه‌ ای بودن این مربی ممکن است او تا پایان فصل نماند و این بد ترین اتفاق برای استقلال خواهد بود.