گلاسه: با اینکه تیم ملی در بازی‌ های حساس مرحله برگشت میزبان است اما شرایط سختی برای صعود دارد که باید خیلی بیشتر از قبل کادر فنی و مسئولان فدراسیون برای صعود تیم ملی تلاش کنند. حشمت مهاجرانی پیشکسوت و سرمربی سابق تیم ملی اعتقاد دارد که باید تمام امکانات برای موفقیت تیم فراهم شود. او بر این باور است که ویلموتس باید تکلیفش را با خودش و فدراسیون مشخص کند. البته که متولیان فوتبال هم با دیر پرداخت کردن مطالباتش و همینطور از دست دادن فیفادی‌ها بهانه دست او ندهند.

تیم ملی مقابل بحرین و عراق باخت بیشتر از اینکه به دلایل باخت پرداخته شود به مسائل حاشیه‌ ای آن اشاره شد، چرا باختیم.

در وهله اول، نبود هماهنگی میان بازیکنان و نداشتن بازی‌ های تدارکاتی. ما که برزیل و آلمان نیستیم با انجام دو جلسه تمرین به جام جهانی برویم. زمان کی‌ روش که من خیلی به آن انتقاد دارم یک ماه لیگ را تعطیل می‌ کردند، آن زمان انتقاد ها به یک شکلی بود و الان هم به یک شکل دیگر.

در فوتبال دنیا ابتدا به مسأله روحی و بعد از آن به آمادگی جسمانی اهمیت می‌ دهند که ما هیچ کدام آنها را نداشتیم. شاید اگر کی‌ روش بود به لحاظ روحی می‌ توانست بازیکنان را آماده کند. البته ما فریب بازی با کامبوج و هنگ کنگ را خوردیم. ما دلایل باخت را از نظر خودمان می‌ گوییم اما مدیر تیم باید به کمیته فنی و رئیس فدراسیون گزارش دهد.

به مدیر تیم اشاره کردید، در حالی که برخی از پیشکسوتان نسبت به مدیر تیم اعتراض داشتند.

من کاری ندارم که مدیر تیم ساکت باشد یا هر شخص دیگری. کسی که در این جایگاه قرار دارد باید اصولی کارش را انجام دهد. شما مطمئن باشید که تا امروز یک برگ کاغذ هم به تاج گزارش نداده‌ اند. ما به عراق باختیم چون از دقیقه یک آنها به لحاظ روحی-فیزیکی نسبت به ما برتری داشتند. فضا سازی، حمایت از بازیکن صاحب توپ از سمت بازیکنان ما صورت نگرفت. ما از خودمان نمی‌ گوییم مدیر تیم که فرمالیته نیست. وظیفه‌اش کنترل سرمربی و نظارت روی کار او است.

البته دلایل باخت به طور کلی حتی از سوی ویلموتس هم اعلام نشد.

ما همه مسائل تیم را نمی‌ دانیم چون کنارشان نیستیم و اطلاعی از تغذیه، تمرین و استراحت‌شان نداریم. اینکه خودشان و حریف را چطور آنالیز کرده‌ اند را هم در جریان نیستیم. همه اینها را مدیر تیم باید گزارش دهد.

به جام جهانی صعود می‌ کنیم.

ببینید به لحاظ بازیکن که فرقی نکرده‌ ایم و همه آنها خصوصیات و ویژگی‌ های خوبی دارند. اما شما باید برای نتیجه گرفتن فاکتور های لازم مثل مسائل روحی، آمادگی جسمانی، تکنیک، خلاقیت و کار تیمی داشته باشید که اگر این آخری نباشد یعنی در یکی از فاکتور ها دچار اشکال هستید.

ویلموتس هم مثل کی‌ روش پروازی است و بازی‌ های لیگ را نمی‌ بیند.

ببینید پروازی بودن یا نبودن سرمربی که دست خودش نیست و همه چیز بستگی به قرار دادش دارد. شما مطمئن باشید که او حتماً برای پروازی بودن مجوز دارد مگر می‌ شود که در قرار دادش نباشد و هر طور دلش خواست رفتار کند. قطعاً به فدراسیون گفته که دستیارانش برای تماشای بازی‌ های لیگ بروند.

فیفادی‌ها را هم که از دست دادیم.

خیلی بد است. تیم ظرفیت بالایی دارد و امیدوارم در بازی‌ های باقیمانده امتیاز های لازم را به دست آوریم. بحرین و عراق آنقدر قوی نیستند که ما نتوانیم آنها را در تهران شکست دهیم.

سؤال آخر شایعاتی مبنی بر قطع همکاری با ویلموتس شنیده می‌ شود.

پاسخ این سؤال را باید مسئولان فدراسیون بدهند ایشان در اروپا کار کرده و مربی تیم ملی بلژیک هم بود اما اگر چنین چیزی باشد باید دلیلش را بگوید. از امکانات تمرین و نداشتن بازی تدارکاتی نارحت است یا توان تمرین دادن را با این شرایط ندارد و هر چیز دیگری که خودش باید به آن اشاره کند.