گلاسه: تیم فوتبال استقلال از هفته یازدهم لیگ برتر از ساعت 14:30 روز دوشنبه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف نساجی مازندران خواهد رفت و این در حالی است که آبی‌ ها می‌ توانند با برد احتمالی در این دیدار، ضمن حفظ روند پیروزی‌های خود در لیگ و جام حذفی، خود را به بیخ‌گوش مدعیان رسانده و یک بار دیگر در فوتبال ایران خود را به‌ عنوان مدعی قهرمانی معرفی کنند.

بر همین اساس آخرین تمرین سنگین استقلالی‌ها روز گذشته از ساعت 15:30 در مجموعه ورزشی انقلاب در حالی برگزار شد که مثل روز های اخیر میلاد زکی‌ پور تنها غایب تمرین دیروز آبی‌ پوشان بود. این در حالی است که اگر زکی‌ پور که مدت‌ هاست از مصدومیت رنج می‌ برد را از جمع آبی‌ ها فاکتور بگیریم، این تیم بدون مصدوم یا بازیکن محروم دیگری خود را برای بازی با نساجی آماده می‌ کند.

نکته جالب توجه تمرین دیروز پوشش استقلالی‌ها بود. بازیکنان این تیم باوجود اینکه از باران خبری نبود اما با تمهیدات ویژه‌ای مثل کلاه و دستکش و حتی استوک‌های مخصوص زمین خیس خود را به زمین تمرین رساندند؛ پوششی که احتمالا مقابل نساجی نیز باید شاهدش باشیم.

قائدی و فرشیدها رسیدند

بعد از بازگشت تیم امید همه نگاه‌ها به مهدی قائدی مهاجم ریزجثه استقلالی‌ها بود چرا که این‌ طور شایعه شده بود که مهاجم آماده این روز های استقلال در اردوی تیم امید مصدوم شده و مدت‌ ها توان همراهی استقلال را نخواهد داشت. این در حالی است که این بازیکن بعد از بازگشت به تهران از همان روز جمعه به همراه عارف غلامی در تمرینات استقلال حاضر شده و بدون هیچ مشکلی در تمرین گروهی حاضر شد تا به این ترتیب نگرانی‌ها از بابت این بازیکن برطرف شود.

از سوی دیگر یکی از بازیکن هایی که جمعه عصر همراه با تیم تمرین نکرد فرشید اسماعیلی، هافبک میانی و بازیکن کلیدی این تیم بود که او نیز با برطرف شدن مشکل مصدومیتش روز گذشته بدون هیچ مشکلی در تمرین حاضر شد تا دست استرا برای بازی با نساجی حسابی پر باشد. همچنین فرشید باقری نیز بعد از مدت‌ ها با آمادگی کامل در تمرین استقلال حاضر شد.

نگران شیخ

شیخ دیاباته از روزی که راه افتاد، استقلال هم راه افتاد و برد های پرگل این تیم نیز آغاز شد. این در حالی است که بازی خشن مهاجم سیاه چرده استقلال این روز ها به‌ شدت کادر فنی این تیم را از ترس محرومیت این بازیکن برای دیدار های حساس بعدی نگران کرده است.

شیخ دیاباته البته با یک کارت زرد دیگر دیدار حساس و فینال‌گونه با سپاهان را از دست خواهد داد اما نگرانی‌ها از آنجایی است که این بازیکن با خطاهای مکرر و خشن خود در دیدار های بعدی استقلال، در آینده از همراهی بیشتر تیمش در بازی‌ های حساس‌ تر محروم شود. به همین جهت کادر فنی استقلال در جریان تمرین دیروز استقلال حسابی شیخ را توجیه کردند تا این بازیکن حداقل در برابر نساجی با آرامش بیشتری کار را دنبال کرده تا در میدان حساس اصفهان بتواند تیم آبی را همراهی کند.

در انتظار بلبلی

بعد از اینکه محسن کریمی و داریوش شجاعیان رباط صلیبی پاره کردند و از همراهی این تیم برای ادامه رقابت‌ های فصل جاری محروم شدند، استراماچونی کار را برای تیمش تمام‌شده تلقی نکرده و از آنجایی که تیمی تاکتیک‌محور را مهیا کرده، استقلال در غیاب دو مهره کلیدی خود نیز همچنان به روند موفقیت‌ هایش ادامه داد. با این حال پدیده فصل گذشته لیگ برتر این روز ها در تمرین استقلال حضور فعالی داشته و در حالی که در آستانه بازگشتن به میادین قرار دارد، این خبر می‌ تواند حسابی کادر فنی و هواداران استقلال را بر سر ذوق بیاورد.

محمد بلبلی، هافبک فصل گذشته سپیدرود رشت که از خوب‌ های فصل گذشته لیگ نیز به شمار می‌ رفت با آغاز دور برگشت مسابقات لیگ برتر، محرومیتش به پایان رسیده و می‌ تواند به جمع همبازیانش در مسابقات رسمی اضافه شده و آنها را همراهی کند.

دشتی احتمالا در ترکیب

استقلال برای دیدار با نساجی یک سورپرایز ویژه دارد و آن هم حضور احتمالی علی دشتی در ترکیب این تیم خواهد بود. دشتی که اتفاقا مدتی مورد غضب استراماچونی نیز قرار داشت این روز ها مورد توجه ویژه سرمربی قرار گرفته و این احتمال که در بازی امروز از ابتدا برای استقلال به میدان برود وجود خواهد داشت.