گلاسه: فوتبال بالا و پایین دارد. سعید عزت‌اللهی در همین سن و سال کم، توانسته بالا و پایین‌های فوتبال را ببیند. او که در دوران کارلوس کی‌ روش همیشه در اوج بود، بعد از حضور مارک ویلموتس کلاً تیم ملی را از دست داده است. سعید سال گذشته یک مصدومیت بدموقع داشت.

آن مصدومیت باعث شد ردینگ قرار دادش را تمدید نکند. بعد از آن به روستوف بازگشت و مجبور شد قرار دادش را تمدید کند تا رضایت بگیرد و جدا شود. حضور در یوپن بلژیک هر چند اتفاق خوبی بود، اما برای سعید بدشانسی به همراه داشت.

واکنش سعید عزت‌اللهی به شایعه حضورش در لیگ برتر

او به این تیم رفت تا بتواند دوباره احیا شود و به تیم ملی هم باز گردد ولی همه چیز بد پیش رفته. عزت‌اللهی به خاطر اینکه با دستور سرمربی تیم جذب نشده، جایی در ترکیب ندارد و تیم ملی را هم به طور کامل از دست داده است.

با تداوم نیمکت‌ نشینی سعید در یوپن این شایعه جدی‌تر از هر زمان دیگری شنیده می‌ شود که این بازیکن در آستانه بازگشت به لیگ برتر قرار دارد. در نقل و انتقالات تابستان هم شایعاتی درباره انتقال او به تراکتور یا استقلال شنیده می‌ شد. حالا هم شایعه بازگشت او در نقل و انتقالات زمستانی به لیگ برتر شنیده می‌ شود.

وقتی از سعید در این باره سؤال می‌ کنیم با تکذیب خبر مذاکراتش با باشگاه‌ های لیگ برتری می‌ گوید: «نه، من مذاکره‌ ای با هیچ باشگاهی نداشته‌ ام.» او در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است در نیم‌ فصل به لیگ برتر باز گردد و از یوپن جدا شود؟ جواب می‌ دهد: «هیچ چیز معلوم نیست و از الان نمی‌ توانم چیزی در این باره به شما بگویم.»

عزت‌اللهی ظاهراً دوست دارد در اروپا به کارش ادامه دهد و دوست ندارد شبیه بازنده‌ ها به ایران باز گردد. او در حال حاضر به صورت قرضی به باشگاه یوپن بلژیک منتقل شده و قرار دادی دو ساله با باشگاه روستوف روسیه دارد. روس‌ ها هم قطعاً مجانی او را به باشگاهی نمی‌ دهند.

عزت‌اللهی در این مدت توقع داشت حداقل به تیم ملی دعوت می‌ شد تا بتواند بازی کند و بدنش را آماده نگه دارد ولی ویلموتس به چنین موضوعی اعتقاد ندارد. او تأکید دارد سعید تا زمانی که در رده باشگاهی بازی نکند، به تیم ملی دعوت نخواهد شد. البته باخبر شدیم قرار است مربی تیم ملی با سعید در بلژیک دیدار و گفتگو داشته باشد. باید دید آیا او اصلاً روی نیمکت تیم ملی می‌ ماند که بخواهد با عزت‌اللهی جلسه بگذارد یا نه؟