گلاسه: تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در چار چوب هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال کشور عزیزمان در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب نفت مسجد سلیمان شد.

این چهارمین شکست شاگردان کالدرون در فصل جاری بود و باعث شد بعد از بازی هواداران و حتی پیشکسوتان و کارشناسان هم به این وضعیت اعتراض کنند. در این گزارش قصد داریم تا وضعیت بازیکنان پرسپولیس را ارزیابی کنیم تا متوجه شویم که نقش بازیکنان در شرایط بد این فصل پرسپولیس چقدر است.

رونمایی از ستاره‌ های افت کرده

شاید یکی از مهمترین دلایل نتایج بد این فصل پرسپولیس افت عجیب ستاره‌ های این تیم باشد، ستاره‌ هایی که بعضا در فصول گذشته از جزو عوامل مهم قهرمانی پرسپولیس بودند. علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، مهدی شیری، محمد نادری، حسین ماهینی، وحید امیری، علی علیپور، فرشاد احمدزاده و سیامک نعمتی بازیکن هایی هستند که دوران افت شدید خود را تجربه می‌ کنند.

این بازیکنان که عموما جزو بازیکنان اصلی پرسپولیس هم به حساب می‌ آیند آنقدر ضعیف بودند که می‌ توان گفت کنار ضعف‌ های بزرگ فنی کالدرون، نقش اول روز های بد پرسپولیس را دارند. نکته جالب اینجاست که بازیکن هایی مانند بیرانوند، نادری و امیری حتی در تیم ملی هم روز های خوبی را پشت سر نمی‌ گذارند.

متوسط‌هایی که فقط هستند!

در این فصل برخی بازیکنان پرسپولیس هم هستند که بنا به دلایلی مثل کم بازی کردن یا محرومیت یا مشکل فنی، عملکردی کاملا متوسط را به جا گذاشته‌ اند. سیدجلال حسینی، امید عالیشاه، شجاع خلیل‌ زاده، مهدی عبدی و بشار رسن بازیکنان متوسط پرسپولیس در این فصل بوده‌ اند. بازیکن هایی که نه عملکرد فوق‌ العاده‌ای داشتند و عملکرد ضعیف. نکته اینجاست که بازیکن هایی مانند سیدجلال حسینی، عالیشاه، خلیل‌ زاده و رسن به راحتی می‌ توانند به کمک پرسپولیس بیایند اما فعلا خبری از این مسئله نیست.

خوب‌ هایی که زیاد نیستند

با وجود اینکه حال پرسپولیس فصل نوزدهم خوب نیست اما در همین تیم هستند بازیکن هایی که عملکرد درخشانی داشتند و خیلی‌ وقت‌ ها به داد سرخپوشان رسیده‌ اند. احمد نوراللهی، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، محسن ربیع‌خواه و رادوشوویچ جزو بازیکنان خوب این فصل پرسپولیس هستند. البته خود پرسپولیسی‌ ها هم می‌ دانند برای اینکه از شرایط فعلی خارج شوند نیاز دارند تا خیلی بهتر از اینها باشند.