گلاسه: بازگشت شیخ دیاباته به ایران در شرایطی که هرویه میلیچ با ارسال نامه‌ ای رسمی به باشگاه استقلال اعلام کرد دیگر حاضر به همکاری با این باشگاه نیست می‌ تواند خبر خوبی برای فرهاد مجیدی باشد که باید در نیم‌ فصل دوم سکان هدایت آبی‌ ها را در دست بگیرد.

دیاباته صبح شنبه خودش را به ایران رساند تا بعد از هفته‌ ها کش‌و‌قوس و آمدن، نیامدن و شایعات بسیار در ایران آفتابی شود. گفته شده شیخ از امروز در تمرین استقلال حاضر خواهد بود. اینکه حضور دیاباته در ایران تا چه اندازه اثبات‌کننده رضایت او از شرایط مالی در باشگاه استقلال است نیز می‌ تواند معمای بزرگی باشد اما به هر حال دیاباته آمده تا شاید فرهاد مجیدی دستش برای انتخاب ترکیبی ایده‌ آل‌تر باز باشد. دیاباته بعد از ورود به ایران از حضور دوباره در تمرینات استقلال ابراز خوشحالی کرده است.

شیخ در این باره صحبت‌ هایی داشته که قابل توجه است: «من به باشگاه استقلال تعهد دارم به همین دلیل تصمیم گرفتم برگردم. من برای آقای گلی انگیزه‌ های زیادی دارم و برای همین هم برگشتم تا ثابت کنم با همان انگیزه‌ای که ابتدای فصل به ایران آمدم می‌ خواهم در استقلال به بازی ادامه دهم. برای من موفقیت استقلال البته از هرچیز مهم‌ تر است و امیدوارم با این تیم به جام قهرمانی برسیم. استقلال و هوادارانش را دوست دارم و در این مدت که در ایران نبودم، پیام‌ های متعددی برای من ارسال شد و هواداران استقلال از من می‌‌خواستند دوباره به استقلال برگردم و من هم به تعهدی که دادم و قرار دادی که امضا کردم پایبندم و می‌ خواهم مانند نیم‌ فصل اول مهاجم تاثیر گذاری در استقلال باشم.»

دیاباته درباره اینکه چه زمان در تمرین استقلال حاضر می‌ شود نیز این جمله کوتاه را به زبان آورده است: «قرار است امروز در تمرین استقلال حاضر باشم. با قدرت برمی‌گردم و تلاش می‌ کنم دوباره استقلال به صدر جدول برگردد.»