گلاسه: زین‌الدین زیدان شانس رسیدن به نخستین قهرمانی با رئال مادرید را در بازگشت به نیمکت این تیم دارد وقتی در فینال سوپر جام اسپانیا برابر اتلتیکو مادرید قرار می‌ گیرد. این در حالی است که سه ماه قبل یک شبه بحران در سانتیاگو برنابئو رخ داده بود و رئال در حالی به استانبول رفت که زیدان می‌ دانست اگر به گالاتاسرای ببازد، احتمالاً اخراج می‌ شود اما این مربی فرانسوی با کمک بازیکنانش اوضاع را دگرگون کرد.

باخت در خانه مایورکا که یکی از بد ترین بازی‌ های چند سال اخیر رئال بود و شروع نگران‌ کننده در لیگ قهرمانان، شکست برابر پاری‌سن‌ژرمن و تساوی خانگی برابر کلاب بروژ، شایعات زیادی را درباره آینده زیدان ساخت اما رئال با یک گل گالاتاسرای را برد و روند بدون باخت تیم شروع شد، شکست 27 مهر برابر مایورکا آخرین باختشان بوده. حالا مربی 47 ساله با قهرمانی فاصله زیادی ندارد، از استانبول تا جده بازی‌ های سختی از جمله در مستایا و نوکمپ داشته‌اند و پیشرفت محسوسی در ترکیب سفید ها به چشم می‌ خورد.

نخستین کسی که باور کرد رئال در حد استاندارد خودش بازی نمی‌ کند، زیدان بود. کمتر کسی مانند او از میزان توقعات رئال آگاهی دارد و متوجه شد که یک باخت دیگر کارش را تمام می‌ کند. او روز بازی با گالا، فده والورده و رودریگو گوئز را در ترکیب اصلی قرار داد، تصمیم مهمی بود و پاسخش را گرفت چون این دو جوان بهترین بازی‌ هایشان را انجام دادند. بعد از آن بازی همه چیز تغییر کرده اگرچه آزمون‌های سختی را پشت سر گذاشته‌ اند از جمله بازی برگشت برابر پاری‌سن‌ژرمن که ابتدا دو گل زدند اما در نهایت به تساوی 2 بر 2 تن دادند، همچنین مقابل بارسلونا و والنسیا در لیگ که این دومی در نیمه‌نهایی سوپر جام هم تکرار شد.

حالا آشکارا رئال مادرید مقابل تهدید هجومی رقبا مقاومت می‌ کند، به عنوان یک واحد قادر به دفاع است و این اگرچه ساده به نظر می‌ رسد اما یک سال و نیم جای خالی‌اش در تیم رئال مشهود بود.

زیدان همچنان لالیگا را اولویت می‌ دهد و آشکارا از میل به قهرمانی گفته و این در عملکرد بازیکنانش هم به چشم می‌ آید، تنها نقطه ضعفشان در ماه‌ های اخیر کم گل زدن است اما اگر امشب اتلتیکو را شکست دهند، دهمین قهرمانی رئال با زیدان به دست می‌ آید. زیدان بارها گفته سوپر جام کم ارزش‌ ترین جام است اما به هر حال یک جام است و می‌ تواند به اعتبار زیدان به عنوان یکی از بهترین مربی‌ های جهان اضافه کند.

همیشه درباره زیدان تردید وجود داشته حتی در دوره اول کارش در رئال که سه بار قهرمان اروپا شد اما کاری که در چند ماه اخیر انجام داده می‌ تواند دهان منتقدانش را ببندد.