گلاسه: حدود دو هفته از قطع همکاری علیرضا منصوریان با ذوب آهن می‌ گذرد و مدیران این باشگاه با گزینه‌ های مختلفی برای حضور بر روی نیمکت مربیگری این تیم مذاکره کرده‌ اند.

تا به اینجا گزینه مشخصی برای قرار گرفتن روی نیمکت ذوب‌ آهن مطرح نشده و اعضای هیئت مدیره این باشگاه باب مذاکره با افراد مختلف را باز کرده‌ اند و طبق پرس و جویی که ما انجام دادیم تا فردا سرمربی این تیم انتخاب و به بازیکنان و هواداران معرفی می‌ شود.

با این حال مذاکراتی با چند گزینه مختلف برای نشستن بر روی نیمکت ذوب‌ آهن انجام شده است. مربیانی مثل:

*دراگان اسکوچیچ

اولین گزینه‌ ای که مد نظر هیئت مدیره ذوب‌ آهن برای نیمکت مربیگری قرار گرفت، سرمربی کروات و موفق صنعت نفت آبادان بود. دراگان اسکوچیچ که طلایی پوشان آبادانی را به رده چهارم جدول رده بندی رسانده است، به صورت تلفنی در جلسه هیئت مدیره ذوب‌ آهن حاضر شد. اما او به طرف اصفهانی خود اعلام کرد که با نفت قرار داد دارد و تنها با پرداخت ۱۴۰ هزار دلار می‌ تواند از این تیم جدا شود. مبلغ بالایی که با توجه به مشکلات مالی ذوب‌ آهن بالا بود و به همین دلیل خیلی زود روند مذاکرات متوقف شد.

*علی دایی

سرمربی سابق تیم سایپا گزینه بعدی ذوبی‌ ها بود. علی دایی که از فصل گذشته و بعد از شکست ذوب‌ آهن در اصفهان از سمت کار برکنار شده بود مورد توجه هیئت مدیره ذوب‌ آهن قرار گرفت. موضوعی که خود دایی نیز آن را در یک برنامه تلویزیونی تایید کرد. با این حال و به مانند همیشه وی به دلیل انجام کار‌ های تجاری دست رد به سینه اصفهانی‌ها زد تا کار خود را در تهران پیگیری کند.

*مهدی تارتار

پس از دو تلاش ناموفق مدیران ذوب‌ آهن در تعیین سرمربی جدید این مرتبه سرمربی نفت مسجد سلیمان مورد توجه این باشگاه قرار گرفت. تارتار بعد از شکست شاهین و صعود به نیمه نهایی جام حذفی به دلیل مشکلات عدیده مالی از جمع نفتی‌ها جدا شد. او در این بین مذاکراتی را با ذوب‌ آهن انجام داده و برنامه خود را به مدیران باشگاه داده است و باید دید در نهایت چه سرنوشتی برای او رقم می‌ خورد. هر چند که احتمال بازگشت دوباره این مربی نیز به مسجد سلیمان شنیده می‌ شود.

*علیرضا منصوریان

اگر در این بین خبری مبنی بر بازگشت علیرضا منصوریان به ذوب‌ آهن شنیدید زیاد تعجب نکنید. منصوریان در بین بازیکنان ذوب‌ آهن از محبوبیت زیادی برخوردار است و آن‌ ها به روش‌ های مختلفی این موضوع را اعلام کرده‌ اند. با این حال مذاکرات ابتدایی با سرمربی سابق انجام شده، اما سه شرط از سمت این مربی به مدیران ذوب‌ آهن اعلام شده است. پرداخت مطالبات او و کادرش تا نیم فصل، پرداخت قرار داد بازیکنان و عدم دخالت یکی از مدیران باشگاه در تیم از شروط او هستند و باید دید مورد موافقت مدیران قرار می‌ گیرد یا خیر.

*گزینه‌ های خارجی

ذوبی‌ ها همچنین گزینه‌ های مختلف خارجی از جمله چیرو فررا ایتالیایی را در نظر دارند که با توجه به قیمت بالای دلار و مشکلات مالی باشگاه به نظر می‌ رسد که سختی فراوان در راه جذب مربی خارجی وجود دارد و باید آن را منتفی دانست.