گلاسه: لوئیس سوارز از سال 2014 برای بارسا بازی می کند و چهارمین گلزن تاریخ باشگاه نیز محسوب می شود. ستاره اروگوئه ای با وجود اینکه به 33 سالگی نزدیک است اما علاقه ای برای جدایی ندارد.

در یکی دو ماه اخیر اخبار و شایعات زیادی در مورد احتمال جذب لائوتارو مارتینز توسط بارسا منتشر شده ولی سوارز از این بابت خطری احساس نمی کند.

او به دیاریو اسپورت گفت:« من در بارسا بسیار خوشحالم و همیشه نیز تمام توانم را برای تیم در زمین گذاشته ام. آمار و ارقام من خود گویای همه چیز هستند. معتقدم به زمانی رسیده ایم که باید در مورد تمدید صحبت کنیم و خوشبین هستم که به نتایج خوبی در این زمینه برسیم. برای جدایی از بارسا هنوز زود است.»

سوارز با 190 گل حالا کوبالا و سزار را بالاتر از خود می بیند. جدای از مسی که با 618 گل دست نیافتنی به نظر می رسد، او حالا تنها 4 گل با کوبالا و 42 گل با سزار فاصله دارد.

سوارز در این رابطه گفت:« همیشه گفته ام که به رکورد شکنی فکر نمی کنم و هدفم در درجه اول موفقیت تیم است ولی وقتی به شکستن رکورد اسطوره هایی مثل کوبالا نزدیک می شوید، نمی توانید احساس غرور نکنید.»

دربی برابر اسپانیول:« دربی همیشه حساس است و باید مراقب بود. درست است که اسپانیول شرایط خوبی ندارد ولی با توجه به کیفیت بازیکن هایی که در اختیار دارد، معتقدم نباید در قعر جدول باشد. آنها باانگیزه تر از همیشه برابر ما قرار می گیرند و باید بهترین بازی خودمان را ارائه دهیم.»