گلاسه: کارلو آنچلوتی فصل را با سرمربی گری ناپولی آغاز کرد اما نتوانست با این تیم نتایج خوبی کسب کند و نهایتا از هدایت این تیم ایتالیایی برکنار شد. در تاریخ 21 دسامبر اما آنچلوتی بار دیگر به انگلیس بازگشت و این بار هدایت اورتون را بر عهده گرفت. آنچلوتی در مدت کوتاه حضورش در مرسی ساید تاثیر خوبی در اورتون داشته و در دو بازی موفق به کسب دو پیروزی شده است.

اورتون فردا از سری مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر مهمان منچسترسیتی خواهد بود. سیتیزن ها در این فصل خیلی زود از کورس قهرمانی عقب مانده اند و شرایط خیلی خوبی را تجربه نمی کند. پیش از این بازی اما آنچلوتی به دفاع از عملکرد پپ گواردیولا پرداخته است. او گفت: " پپ سرمربی فوق العاده ای است. من رابطه بسیار خوبی با او دارم. بازی های زیادی در مقابل هم قرار نگرفتیم اما کنفرانس مطبوعاتی یکدیگر را می بینیم. احترام زیادی برای او قائل هستم. پپ یک نابغه است. او همواره تلاش می کند تا کار های خاصی انجام دهد."

آنچلوتی در ادامه گفت: " بازی برابر سیتی یک آزمایش سخت برای ما خواهد بود تا مشخص شود که در چه سطحی هستیم. ما باید از بازی مقابل یکی از بهترین تیم های انگلیس و اروپا خوشحال باشیم."