گلاسه: رقم قرار داد مارک ویلموتس و دستیارانش به طور دقیق مشخص شد. کادر فنی این مربی بلژیکی برای سه سال با فدراسیون فوتبال ایران قرار دادی به ارزش ۸ میلیون یورو امضا کرده‌ اند. این را یکی از نمایندگان مجلس هم تأیید می‌ کند. او که تمایلی ندارد نامش فاش شود، بعد از رؤیت قرار داد مارک ویلموتس به گلاسه می‌ گوید: «قرار دادی که امضا شده، جای بررسی زیادی دارد. این خواسته‌ای بود که مجلس داشت. قرار داد سه مربی فوتبال را خواستیم. ابتدا قرار داد آقای ویلموتس، بعد قرار داد آقای کی‌ روش و بعد هم قرار داد آقای استراماچونی سرمربی استقلال. این سه قرار داد برای ما هزینه زیادی داشته است.»

او درباره قرار داد ویلموتس توضیح می‌ دهد: «بعد از آنکه مجلس درخواست داشت، آقای تاج قرار داد را در اختیار ما قرار دادند. هنوز در حال بررسی هستیم. تنها چیزی که می‌ توانیم بگوییم این است که رقم دستمزد ایشان و دستیارانش برای سه سال ۸ میلیون یورو بوده است. البته زمانی که یکی از نمایندگان اعلام کرد قرار داد سه میلیون دلار در سال بوده، فدراسیونی‌ها بیانیه‌ ای منتشر کردند که باید مجلس عذرخواهی کند ولی حالا مشخص شده سه میلیون دلار در سال کاملاً درست بوده. شما این قرار داد را به دلار برگردانید، سالانه همین رقم می‌ شود.»

عمده انتقاد مجلس به این موضوع است که چرا وقتی ویلموتس قرار داد را یک طرفه فسخ کرد، فدراسیون فوتبال از کانال وزارت ورزش از یکی از شرکت‌ های قدرتمند دولتی ۲ میلیون یورو قرض گرفت تا نقداً به ویلموتس و کادرش بدهد. این رقم بالای ۳۰ میلیارد تومان است.

اگر رقم کلی قرار داد را به پول خودمان حساب کنید، بالای ۱۱۲ میلیارد تومان می‌ شود. حالا او چقدر غرامت می‎‌خواهد؟ فدراسیون فوتبال می‌ گوید خواسته ویلموتس ۶۵۰ هزار یورو است. نکته اینجاست که فدراسیون ۶۵۰ هزار یورو اضافه‌ تر داده است، بنا بر این خواسته ویلموتس غرامتی سنگین‌ تر است. وقتی از آن نماینده مجلس پرسیدیم جواب داد: «در حال بررسی این موضوع هستیم. به ما گفته شده سه ماه پول قرار داد مساوی با غرامت است ولی ویلموتس شکایت کرده. به زودی شکایت به مراحل پایانی می‌ رسد و مشخص می‌ شود رقم دقیق چقدر است. آن زمان مشخص می‌ شود ما باید حرف چه کسی را باور کنیم.»