گلاسه: شاهرخ بیانی کاپیتان اسبق استقلال معتقد است هر چه زود تر تکلیف استقلال مشخص شود به سود این تیم خواهد بود، زیرا که با توجه به اینکه آبی‌ ها باید در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند باید هر چه زود تر تکلیف مربی و بازیکنان جدیدشان مشخص شود.

شرایط استقال این روز‌ها مناسب نیست؟

من هم با شما هم عقیده هستم متاسفانه استقلال این روز‌ها در بد ترین شرایط خودش قرار دارد و متاسفانه هر روز اخبار منفی از این تیم شنیده می‌ شود باید هر چه زود تر تکلیف سرمربی و مدیر عامل مشخص شود تا هواداران استقلال از این نگرانی خارج شوند. من مطمئن هستم تا چند روز آینده این بلاتکلیفی‌ها تمام خواهد شد.

در ماجرای به وجود آ‌مده چه کسی را مقصر می‌ دانید؟

الان دنبال مقصر گشتن هیچ دردی را دوا نمی‌ کند، زیرا که شرایط خاصی در باشگاه استقلال حاکم است و باید تلاش کرد تا تیم به یک ثبات برسد. به نظر من وزیر ورزش باید هر چه زود تر ورود کند.

به نظر شما استراماچونی برمی‌ گردد؟

امیدوارم که این اتفاق بیفتد، چون وی تجربه خوبی را در نیم فصل با استقلال داشت و می‌ تواند دوباره این روند خوب را تکرار کند. البته که به نظر من او در بازگشت کار سخت‌ تری را در پیش خواهد داشت، زیرا که باید این تیم بحران زده استقلال را دوباره سروسامان بدهد. همچنین ما بازی پلی اف مقابل یک نماینده تیم‌ های آسیایی خواهیم داشت که برای ما خیلی اهمیت دارد.

مردم با هیات مدیره استقلال هم زیاد موافق نیستند؟

باید به آن‌ ها حق داد که از شرایط به وجود آمده زیاد راضی نباشند مربی استقلال باید طوری برنامه‌ریزی می‌ کرد که کار به اینجا نکشد استقلال باید به خواست هواداران احترام گذاشت و باید تلاش کرد که بهترین تصمیمات را برای استقلال گرفت.

استقلال می‌ تواند مدعی قهرمانی بشود؟

به نظرم می‌ توان دوباره همچون چند بازی پایانی نیم فصل اول پی قهرمانی بود اگر شرایط به همین منوال باشد کار سخت است، اما غیر ممکن نیست اگر این تیم چند بازیکن خوب جذب کند می‌ تواند در پی قهرمانی باشد. به نظر من استقلال تازه در حال جان گرفتن بود که این مساله برایش به وجود آمد.