گلاسه: بشار رسن هافبک عراقی و بازیکن فانتزی‌باز سرخ‌پوشان که بازی‌ های خوبش در خط میانی موجب تحسین هواداران پرسپولیس شده موجب شده او در این فصل تبدیل به یکی از بازیکنان محبوب کالدرون و هواداران پرسپولیس شود؛ هافبک ملی‌ پوش عراقی که با دریبل‌های خوبش در خط میانی و پاس‌های عمقی مؤثرش تبدیل به وزنه‌ای مهم در تیم پرسپولیس شده است. گفت و گوی اختصاصی با رسن را در ذیل بخوانید.

از بازی دشوارتان مقابل نساجی شروع کنیم، دیداری که در نیمه اول خیلی خوب بازی کردید و به گل هم رسیدید اما در نیمه دوم با اخراج بازیکن‌تان به نظر دقایقی با استرس بالا کار می‌ کردید و حتی احتمال گل خوردن‌تان هم وجود داشت؟

بازی‌مان با نساجی دیدار آخر نیم‌ فصل‌مان محسوب می‌ شد، دیداری که سه امتیازش برای ما خیلی حساس و تاثیر گذار بود و می‌ دانستیم اگر در آن پیروز شویم نود درصد قهرمان می‌ شویم. خدا را شکر که پیروز شدیم و با قهرمانی به تعطیلات رفتیم. در مورد نیمه دوم و اضطرابی هم که گفتید باید بگویم که نه من اضطراب داشتم و نه هم‌ تیمی‌ هایم و خدا را شکر که با سه امتیاز شرایط خیلی خوبی پیدا کردیم و با این شرایط خوب در حالی که صدر نشینی‌مان را تثبیت کردیم به کارمان خاتمه دادیم.

پرسپولیس سخت گل می‌ زند و به قولی اقتصادی پیروز می‌ شود و در این بین بعضی‌ ها خرده می‌ گیرند که پرسپولیس کالدرون چندان زیبا و چشمنواز بازی نمی‌ کند، در رابطه با این انتقادات چه پاسخی داری؟

هر مربی سلیقه و تاکتیک خاص خودش را دارد. من و بقیه بازیکنان هم سعی می‌ کنیم طبق تاکتیک سرمربی‌ وظیفه‌مان را انجام بدهیم. نکته مهم هم این است که ما پیروز می‌ شویم و در هر بازی 3 امتیاز ها را جمع می‌ کنیم که نمونه آن هم چند برد متوالی‌مان بود که ما را تا صدر جدول بالا کشاند. ان‌ شاءالله بعد از تعطیلات نیم فصل هم سعی می‌ کنیم با استارتی خوب کارمان را شروع و به روند موفق‌مان ادامه دهیم.

به نظر تبدیل به بازیکن محبوب هواداران و کالدرون شده‌ ای، این موضوع چه حسی برای تو دارد؟

تمام بازیکنان پرسپولیس محبوب هستند و از سوی دیگر تیم‌مان هم محبوب مربی تیم است و این یک حقیقت است که همه با هم محبوبیم و مانند یک خانواده در کنار هم هستیم، که حس خوبی را به ما منتقل کرده است.

به نظر جنگ قهرمانی این فصل لیگ بیشتر بین پرسپولیس و سپاهان خواهد بود. این رقابت را قبول داری یا نظرت چیز دیگری است؟

به نظرم تیم‌ هایی جز تیم ما و سپاهان نظیر شهر خودرو و تراکتور و استقلال و حتی صنعت‌نفت هم هستند که جزو مدعیان قهرمانی هستند اما تیم ما مدعی اصلی قهرمانی است. چون سه سال متوالی قهرمان شده‌ ایم، به همین دلیل شانس اصلی قهرمانی هستیم و به لحاظ شخصیت تیمی استحقاق بیشتری برای قهرمانی داریم.

مطالباتت پرداخت شد یا کماکان منتظری پولت پرداخت شود؟

مدیر‌برنامه من هر روز با باشگاه جلسه می‌ گذارد و هر روز در باشگاه است. یکسری توافقات خوبی در این زمینه انجام شده و من امیدوارم که خبر خوبی بشنوم و کار پرداخت مطالباتم انجام شود.

در رأی‌گیری سایت عراقی به عنوان برترین بازیکن عراق معرفی شدی و حتی بالاتر از همام طارق و مهند مهدی قرار گرفتی، از این انتخاب خوشحالی؟

ما فوتبالیست‌ های خوبی در عراق داریم اما از آنجا که من در ایران بازی می‌ کنم شاید هواداران ایرانی شناخت بیشتری از من دارند. از انتخابم خوشحالم و خیلی خرسندم که به عنوان بازیکن برتر عراق انتخاب شدم. ما بازیکن خوب در تیم ملی عراق زیاد داریم و حتی جدا از ملی‌ پوشان هم فوتبالیست‌ های خیلی خوبی در عراق بازی می‌ کنند. در هر صورت من امیدوارم با تیم خوبی که داریم به جام‌ جهانی صعود کنیم و برای بازی‌ های آینده هم بهترین نتایج را کسب کنیم.

اگر در نیم فصل پولت را ندهند چه اتفاقی می‌ افتد، در پرسپولیس می‌مانی یا جدا می‌شوی؟

باشگاه یک مهلتی را از من و مدیر‌برنامه‌ هایم خواسته که در این مهلت پولم را پرداخت کند.

ستاره پرسپولس به نظر خیلی‌ ها در این فصل مهدی ترابی بوده، تو در این رابطه چه عقیده‌ای داری؟

تمام بازیکنان پرسپولیس ستاره هستند. اگر در خط هافبک پشت سر من ربیع‌خواه و نوراللهی خوب بازی نکنند، بازی من به چشم نمی‌ آید یا اگر پشت سر خط هافبک‌مان مدافعانی مانند سید‌جلال و شجاع یا کنعانی‌زادگان بد بازی کنند یا در خط دروازه هم بیرانوند یا رادو‌شویچ ندرخشند بازی خوب تیم ما شکل نمی‌ گیرد و در نهایت پرسپولیس خوب نتیجه نمی‌ گیرد، به همین دلیل هم من معتقدم که همه بازیکنان تیم ما ستاره هستند و می‌درخشند و گواه حرفم هم نتایج این فصل‌مان و جایگاه‌مان در صدر جدول است.

درخصوص حضور مانزوکیچ در الدحیل تیم همگروه‌تان در لیگ قهرمانان آسیا چه صحبتی داری ؟

مانزوکیچ بازیکن خیلی بزرگی است و در تیم‌ های بزرگی هم بازی کرده است. مسلماً تیم قطری هم با هزینه‌ ای که انجام داده توقعات خیلی زیادی از بازیکن کروات‌شان دارد اما برای ما مانزوکیچ مهم نیست چون اسم تیم ما پرسپولیس است.

سؤال آخرم هم از تو به نهایت آرزویت در پرسپولیس این فصل بازی می‌ گردد، اینکه هدف اصلی‌ات چیست و بیشتر به چه چیزی در این رابطه فکر می‌ کنی؟

بزرگترین و مهم‌ ترین فکر امسال من به کسب چهارمین قهرمانی متوالی لیگ برتر و به قول شما پوکر قهرمانی باز می‌گردد و از آن مهم‌ تر به قهرمانی آسیا معطوف است تا ان‌ شاءالله پس از کسب عناوین متوالی در لیگ برتر و عنوان نایب قهرمانی که به دست آوردیم، ان‌ شاءالله بتوانیم عنوان قهرمانی آسیا را هم به دست آوریم تا به نهایت آرزو ها و اهداف‌مان برسیم و همه عناوین باشگاهی را با پرسپولیس کسب کنیم که مایه مباهاتی برای خودمان و هواداران‌ مان باشد.